Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

   


 
 
15/04/10
List of facilitators and trainers
 
 

Legal Entity of Public Law - Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and UNDP Project entered into cooperation agreement; within the limits of the said agreement, for trainings and re-qualification of election administration staff, facilitators and trainers were chosen by Center/UNDP based on existing base of the CEC, and thus chosen candidates were appointed on vacant positions by the Center/UNDP. 

List of facilitators:
1.    Tamila Peradze

2.    Beso Donadze

3.    Nana Bgharashvili

4.    Maia Zaridze

5.    Davit Jinjolava

6.    Gocha Cherkezishvili

7.    Ana Ustiashvili

8.    Nana Ioseliani

9.    Revaz Egadze

10.  Vasiko Kalandadze

11.   Achiko Salibashvili

12.   Meri Kurdadze

13.   Marina Gachechiladze

14.   Nino Kusikashvili

15.    Mamia Gogrichiani

16.    Levan Chakvetadze

17.    Kakha Gognadze

18.    Giorgi Dididze

19.    Beso Guledani

20.    Soso Janashia

21.    Miranda Meskhi

22.    Lasha Kiladze

23.    Zaal Zaalishvili

24.    Irakli Jorbenadze

25.    Davit Todria

List of Trainers:
1.   
Epitashvili Alisa

2.    Matushevskaya Manana

3.    Nadirashvili Misha

4.    Gogorishvili Lela

5.    Oniani Maia

6.    Chkhaidze Tamar

7.    Menapire Tamar

8.    Tsiskarishvili Bela

9.    Kokhtashvili Giorgi

10.   Bliadze Nino

11.    Dikhaminjia Irakli

12.    Telia Tamta

13.    Chapidze Eka

14.    Bidzinashvili Natia

15.    Papunashvili Irakli

16.    Midelauri Paata

17.    Modebadze Ekaterine

18.    Kiknadze Givi

19.    Sakhvadze Marekh

20.    Luashvili Zurab

21.    Iadonidze Irakli

22.    Nikolashvili Pikria

23.    Papaskiri Nargiza

24.    Kikalishvili Nino

25.    Razmiashvili Nika

26.    Museliani Temuri

27.    Khitarishvili Al.

28.    Giunashvili Natia

29.    Gugushvili Tamar

30.    Forakishvili Nestan

31.    Sujashvili Aleksandre

32.    Tabatadze Zura

33.    Zirakishvili Giorgi

34.    Garsevanishvili Gia

35.    Petviashvili Davit

36.    Gvajaia Nazirbola

37.    Duchidze Gia

38.    Gigalishvili Ketevan  

39.    Sinjikashvili Andro

40.    Utiashvili Vasil

41.    Pirtskhalava Sofio

42.    Kakashvili Rolandi

43.    Khachapuridze Mariam

44.    Shushtakashvili Gia

45.    Shoshiashvili Alex

46.    Siujashvili Maia

47.    Gigiashvili Tamar

48.    Mamulashvili Khatuna

49.    Javakhishvili Ekaterine

50.    Kenkadze Eka

51.    Saamishvili Nona

52.    Jigashvili Alex

53.    Asanidze Jaba

54.    Iakobidze Avto

55.    Eliadze Davit

56.    Levan Mikeladze

57.    Asatiani Tamar

58.    Beridze Tristan

59.    Kapanadze Nikoloz

60.    Mantashashvili Ketevan

61.    Ognadze Lali

62.    Mandaria Shavleg

63.    Nino Buskivadze

64.    Datuashvili Zakro

65.    Chikovani Zura

66.    Sakhvadze Shota

67.    Mchedlishvili Zura

68.    Skhirtladze Davit

69.    Dekanadze Jemal

70.    Tunadze Avtandil

71.    Melikishvili Margalita

72.    Amurvelashvili Emzir

73.    Martoleki Amiran

74.    Navdarashvili Elisabed

75.    Chkrunishvili Inga

76.   Akhalashvili Dimitri

77.    Dimuashvili Makvala

78.    Papukashvili Giorgi

79.    Kusashvili Nana

80.    Nuniashvili Nana

81.    Nonikashvili Kakha

82.    Nadiradze Laura

83.    Gagnidze Vladimer

84.    Iremashvili Sopho

85.    Khachidze Tinatin

86.    Gochashvili Badri

87.    Zangaladze Emzar

88.    Kveniashvili Arkadi

89.    Maisuradze Akaki

90.    Kurdadze Nato

91.    Guliashvili Maia

92.    Gelashvili Bakur

93.    Mishvelidze Ketevan

94.    Gavasheli Tea

95.    Apriamashvili Elza

96.    Kostaniani Romani

97.    Khutsishvili Vepkhvia

98.    Naskidashvili Shota

99.    Melikidze Susana

100.    Soghiani Arpik

101.    Esoiani Saruh

102.    Tsikhiseli Maka

103.    Shautidze Tamaz

104.    Bichashvili Beka

105.    Kopaliani Lela

106.    Kopaliani Giorgi

107.    Kurdiani Tea

108.    Archil Bliadze

109.    Nino Avalishvili

110.    Kekenadze Manuchari

111.    Sivsivadze Tariel

112.    Giorgadze Irakli

113.    Abesadze Giorgi

114.    Archil Sopromadze

115.    Bogveradze Eliso

116.    Bogveradze Manana

117.    Robakidze Ia

118.    Kordadze Merabi

119.    Kaltamze Melkadze

120.    Bokelavadze Vasili

121.    Khukhunaishvili Ivane

122.    Dolakidze Nino

123.    Gognadze Nino

124.    Intskirveli Kakhaberi

125.    karkashadze Levani

126.    Lakvekheliani Giorgi

127.    Giorgbeidze Tamar

128.    Tabidze Nona

129.    Lekvinadze Levani

130.    Beradze Maia

131.    Khujadze Shota

132.    Giorgadze Lela

133.    Ghachava Polikarpe

134.    Purtskhvanidze Sofio

135.    Kipiani Avtandil

136.    Mikaberidze Eliso

137.    Pilpani  Vakhtang

138.    Goshteliani Marekh

139.    Gakharia  Vasil

140.    Chichava Vladimer

141.    Burghashvili Vladimer

142.    Lashkhi Lasha

143.    Khazalia lasha

144.    Bachilava Ketevan

145.    Kveselava Eka

146.    Mikadze Badri

147.    Kvirikadze Pikria

148.    Gulua Valeri

149.    Todua Irma

150.    Kvashilava Jano

151.    Kupreishvili Eleonora

152.    Grigolia Lasha

153.    Jalaghonia Gia

154.    Nachkhebia Besiki

155.    Adamia Elza

156.    Bandzeladze Koba

157.    Ruseishvili Khatuna

158.    Sajaia Irma

159.    Nikolaishvili Lia

160.    Sheliava Maia

161.    Ujmajuridze Tea

162.    Chantladze Shota

163.    Shakarishvili Sofo

164.    Ananidze Lasha

 

 
 
 

07/08/14
Election Administration Holds Summarizing Meetings in the Regions
23/07/14
Roundtable on Ethnic Mniority Issues
12/07/14
-
08/07/14
Information about the Trainings of Precinct Election Commission members for the Run-off Local Self-government elections
18/06/14
Statistics of trainings for the members of commissions established in exceptional circumstances period of trainings (10-12 June)




გაეროს განვითარების პროგრამა საქართველოში საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდი
   
იურიდიული მისამართი: ქ. თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანი მე-13კმ Get Adobe Reader
ელექტრონული მისამართი: centre@electionreforms.ge