ცესკოს სწავლების ცენტრმა იურიდიული კლინიკის ფორმატში დაიწყო სასწავლო კურსის განხორციელება საარჩევნო სამართლის დარგში ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის.
იურიდიული კლინიკის ფორმატში სასწავლო კურსის განხორციელების უზრუნველსაყოფად სწავლების ცენტრის მიერ მომზადდა შესაბამისი სასწავლო მასალა (სილაბუსი, ელექტრონული პრეზენტაციები, დამხმარე სახელმძღვანელო სტუდენტებისთვის და პრაქტიკული სავარჯიშოები).
სასწავლო კურსი მიზნად ისახავს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო სამართლის დარგში, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას. სწავლების ცენტრი აღნიშნულ სასწავლო კურსს, რომელიც სალექციო ხასიათს ატარებს და მთელ სემესტრს მოიცავს, ასევე ახორციელებს სხვა პარტნიორ უნივერსიტეტებში.
იურიდიული კლინიკის ფორმატში სწავლებას უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის თანამშრომლები. სასწავლო კურსი განხორციელდება 2016 წლის აპრილიდან ივლისის პირველი ნახევრის ჩათვლით.

The CEC Training Center commenced the delivery of the training course in electoral law under the Law Clinic for the law faculty students of the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Sokhumi State University.
To support the delivery of the training course under the Law Clinic, the CEC Training Center prepared training materials (syllabus, e-presentations, a manual for the students and practical exercises.
The training course is aimed at the enhancement of necessary professional knowledge of university students in electoral law, development of their practical skills, raising their civic awareness. The above-mentioned training course that is run in lectures throughout one semester is delivered by the Training Center also at other partner universities.
In the format of Law Clinic, the trainings will be provided by the center's staff. The training course will be carried out from April to the first half of July 2016.