ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება საქართველოს რეგიონებში აკრედიტებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან
01.12.2010
მიმდინარე წლის 2 დეკემბერს, 14 საათზე სასტუმრო ”რედისონ ბლუ ივერიაში”, ცენტრალური საარჩევნო კომისიამ, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა და საქართველოს  რეგიონებში აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს. შეხვედრას ესწრებოდნენ ცენტრალური საარჩევნო კომისია, ცენტრის წარმომადგენლები, საქართველოს რეგიონებში აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების რექტორები, იურიდიული ფაკულტეტის დეკანები და  ადგილობრივი საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
მემორანდუმზე ხელმოწერით მხარეები ურთიერთგაგებისა და პატივისცემის პრინციპებით გამოხატავენ ურთიერთთანამშრომლობის სურვილს, რათა ხელი შეუწყონ  საქართველოს რეგიონებში აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების  სტუდენტების  სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და თანამედროვე მოთხოვნების შესატყვისი კომპეტენციის მქონე იურისტების მომზადებას საარჩევნო სამართლის დარგში.
რეგიონებში აკრედიტებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, სასწავლო პროგრამას მემორანდუმის ფარგლებში განახორციელებენ ცენტრის წარმომადგენლები. სასწავლო კურსი გათვალისწინებულია იურიდიული ფაკულტეტის მე-3 და მე-4 კურსის სტუდენტებისათვის. წარჩინებული სტუდენტები სტაჟირებას გაივლიან საარჩევნო ადმინისტრაციაში.

In December 2 of the current year, at 14:00 o’clock, Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and higher educational institutions accredited in the regions of Georgia signed the memorandum of understanding at Radisson Blu Iveria Hotel.
Central Election Commission, Center Representatives, rectors of educational institutions accredited in the regions of Georgia, deans of law faculty and representatives of international organizations.
By signing the memorandum, parties express their will for cooperation following the principles of mutual understanding and respect; they intend to support civil awareness of students at educational institutions accredited in the regions of Georgia, improvement of practical skills and preparation of lawyers suitable for modern requirements in the field of election law.
Within the limits of the Memorandum, center representatives will carry out studying program at educational institutions accredited in the regions.
Studying course is assigned for 3rd and 4th year students of the law faculty. Successful students will take internship at election administration.