კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტების შეხვედრა საარჩევნო ადმინისტრაციასთან
საარჩევნო ადმინისტრაციასა და  საქართველოს ტერიტორიაზე აკრედიტებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე მიმდინრე სასწავლო პროგრამის ფარგლებში, 2011 წლის 25 მარტს საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში მოეწყო შეხვედრა კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტებთან. სტუდენტები დეტალურად გაეცნენ საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობის წესს, უშუალოდ დააკვირდნენ  სამუშაო პროცესს და მიიღეს მათთვის საინტერესო და საჭირო ინფორმაცია.
იმავე დღეს ცესკოს წევრებისათვის სტუდენტებმა ჩაატარეს ინსცენირებული კენჭისყრის პროცესი. ამომრჩევლების სახით კენჭისყრაში მონაწილეობა მიიღეს ცენტრალური საარჩევნო კომისისიის თავმჯდომარემ და საარჩევნო ადმინისტრაციის სხვა მოხელეებმა.
ღონისძიების დასასრულს სტუდენტები პირადად შეხვდნენ და გაესაუბრნენ ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარესა და კომისიის სხვა წევრებს, დასვეს კითხვები და  მიიღეს პასუხები მათთვის საინტერესო თემებზე.
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი აგრძელებს საარჩევნო სამართლის დარგში იურიდიული კლინიკის პროგრამას სხვა უმაღლესი სასწავლებლებისთვისაც, რომლის მიზანს წარმოადგენს საარჩევნო ადმინისტრაციის კვალიფიციური იურისტების ბაზის შექმნა.

Based on Memorandum concluded between Election administration and Higher Educational Institutions accredited in Georgia and within ongoing educational program, in March 25, 2011 in CEC of Georgia was arranged meeting with students of Caucasus School of Law. Students were acquainted with working rules of Election Administration, personally attended the working process and received interesting and necessary information.
On the same day, students arranged framed-up voting process for CEC members. Chairman of CEC and other employees of CEC participated in voting process as voters.
At the end of the event, students personally met the Chairman of the CEC and other members of Commission, put questions and received corresponding answers.
Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings continues law clinic program in election law field for other educational institutions as well, aiming to create base of qualified lawyers for election administration.