პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობის პროგრამა გრძელდება
ცესკოს სწავლების ცენტრის მიერ 2017 წლის 3 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებული 19 არასამთავრობო ორგანიზაცია აგრძელებს სასწავლო პროექტების განხორციელებას პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებისთვის.
მონაწილეები სასწავლო პროგრამების ფარგლებში ეცნობიან ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა:
აღნიშნული ინიციატივის მიზანია 2017 წელს გასამართი ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლობითი და აღმასრულებელი ორგანოების არჩევნებისთვის პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობა. საგრანტო კონკურსის ფარგლებში სასწავლო პროექტები მიმდინარეობს ცესკოს სწავლების ცენტრის ჩართულობით, რომელიც უზრუნველყოფს პოლიტიკური  პარტიების წარმომადგენლების სწავლებას შემდეგ მოდულებზე: საარჩევნო ციკლი და საარჩევნო ოპერაციების მართვა (საარჩევნო ადმინისტრაციის მოდელი და უფლებამოსილებები); კენჭისყრის დღე და კენჭისყრის პროცესის სახელმძღვანელო პრინციპები; არჩევნების საანდოობა და უსაფრთხოება.
სასწავლო პროექტები ქვეყნის მასშტაბით (73 საარჩევნო ოლქში) ხორციელდება. ამ ეტაპისთვის საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროგრამა გაიარა პროექტში მონაწილე  პოლიტიკური პარტიების 1898-მა წარმომადგენელმა. კონტრიბუციის სახით ცესკოს სწავლების ცენტრი ახორციელებს სასწავლო პროცესის მხარდაჭერას  სურდოთარგმანის უზრუნველყოფით.

19 NGOs funded under the grant competition announced on February 3, 2017, by the CEC Training Center continue the implementation of training projects for the representatives of Political Parties.
Within the framework of the training programs, the participants are being introduced to such important issues, as:
The initiative, aims to promote the development of electoral capacity of political parties for the 2017 Local Self-government Elections. The training projects are being implemented in cooperation with the CEC Training Center’s involvement, which contributes the training course comprised of the following modules: election cycle and management of electoral operations (model and authorities of election administration); polling day and guidelines for the polling process; credibility and security of elections.
The training activities are being held throughout the whole country (73 DECs). At this stage, 1898 representatives of political parties had already took training course. The Training Center, as a part of its contribution, supports the training programs by providing sign language translation.