საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა II ეტაპის ტრენინგები ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოს 2018 წლის 13 მაისის შუალედური არჩევნებისთვის
09.05.2018
2018 წლის 13 მაისს ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში გასამართ საკრებულოს შუალედურ არჩევნებზე პილოტურად გამოიყენება საარჩევნო ტექნოლოგიები, კერძოდ, კენჭისყრის დღეს ამომრჩეველი ხმას მისცემს ელექტრონული ხმის მიცემისა და დათვლის სპეციალური აპარატის საშუალებით.
ელექტორატისთვის კვალიფიციური მომსახურების განხორციელების მიზნით, მათ შორის, ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით კენჭისყრაში ამომრჩევლის მონაწილეობის უზრუნველსაყოფად, ცესკო და სწავლების ცენტრი №67.27 ცაიშის თემის ადგილობრივ მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებისთვის 10 მაისს ჩაატარებს II ეტაპის ტრენინგებს, რომელიც დაეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირების (თავმჯდომარე, მოადგილე, მდივანი) სწავლებას. განხილულ იქნება შემდეგი ძირითადი სასწავლო მოდულები:

For May 13, 2018 By - Sakrebulo Elections in Zugdidi Municipality, election technologies will be piloted, namely, on the polling day, voters will vote using a special electronic voting and ballot counting device.
To provide qualified services to electorate, as well as to ensure voting using new technologies, on May 10 the CEC and the Training Center will hold Second Stage trainings for members of PECs of N 67.27 Tsaishi Community Local Majoritarian Election District. The training will be directed at PEC leadership (chairperson, deputy chairperson, secretary) and the following key teaching modules will be covered:
To support raising procedural knowledge of Election Administration members, the training was delivered via a combined methodology.