2018 წლის 8 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტების განხორციელების გრაფიკი
25.05.2018
2018 წლის 8 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საგრანტო საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებულმა 23 არასამთავრობო ორგანიზაციამ დაიწყო საგრანტო პროექტების განხორციელება, რომლის მიზანია ახალგაზრდა ამომრჩევლების, მათ შორის შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდების ინფორმირებისა და საარჩევნო პროცესში მათი სამოქალაქო ჩართულობის დონის ამაღლების ხელშეწყობა და ასევე პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობა, მათი წარმომადგენლებისთვის სასწავლო პროგრამების განხორციელების გზით.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2018 წლის 1 მაისიდან 31 აგვისტომდე პერიოდში განხორციელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.

23 NGOs funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on February 8, 2018, started implementation of the projects aimed at raising awareness of young voters, including youth with disabilities and ethnic minority youth, and promoting their civic engagement in the electoral process, enhancement of their theoretical knowledge, development of their practical skills and promoting the sharing of acquired experience and also promoting the development of electoral capacity of political parties through the implementation of training programs for their representatives .
Funded grant projects will be implemented during the period of May 1 to August 31, 2018, and will cover all regions of Georgia.