2018 წლის 17 ივლისს სწავლების ცენტრის მიერ გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 16 არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ საკონკურსო თემატიკაზე -  ადგილობრივი მაუწყებელი ამომრჩეველთა ინფორმირებისა და საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებისთვის.
დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს 2018 წლის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის ადგილობრივი ტელემაუწყებლის როლის გააქტიურებას ამომრჩევლებისთვის ხარისხიანი, პროფესიული და დამოუკიდებელი ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველსაყოფად.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2018 წლის 21 სექტემბრიდან - 21 ოქტომბრამდე  პერიოდში განხორციელდება საქართველოს რეგიონებში.

16 NGOs were funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on July 16, 2018 on the following topic: Local broadcaster for informing voters and raising their electoral awareness.
The grant projects submitted by the funded NGOs foresees to envisage invigorating local TV broadcasters’ role for ensuring access to quality, professional and independent news for the electorate for the 2018 President of Georgia Elections.
Funded grant projects will be implemented in all regions of Georgia, from September 21 to October 21, 2018.
Information about NGOs funded at the decision of the Grant Competition Committee, under the Grant Competition announced on April 16, 2018, can be viewed in Georgian on the following link.