სწავლების ცენტრის მიერ 2019 წლის 18 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საგრანტო საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებულმა 47 არასამთავრობო ორგანიზაციამ დაიწყო საგრანტო პროექტების განხორციელება შემდეგი მიმართულებით:
პირველ მიმართულებაზე დაფინანსებული 23 არასამთავრობო ორგანიზაციის მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს 2019 წლის 19 მაისის შუალედური და რიგგარეშე არჩევნებისთვის საარჩევნო საინფორმაციო კამპანიის უზრუნველყოფის ინიციატივას, რომელიც ორიენტირებულია ამომრჩევლებისთვის ინფორმაციის მიწოდებაზე, არჩევნების გზით ქვეყნის მართვის პროცესში მოქალაქეთა მონაწილეობის მნიშვნელობის საკითხებზე და საარჩევნო უფლებების რეალიზების საკანონმდებლო მექანიზმებზე.
პროექტები განხორციელდება მთაწმინდის, მარნეულის, ზესტაფონის, ჭიათურის, ზუგდიდის, ხულოს, საგარეჯოს, ახმეტის, ადიგენის, ტყიბულის, წყალტუბოსა და ოზურგეთის საარჩევნო ოლქებში, 2019 წლის 15 აპრილიდან - 15 მაისამდე პერიოდში.
მეორე მიმართულებაზე დაფინანსებული 24 არასამთავრობო ორგანიზაციის მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს ახალგაზრდა ამომრჩევლების სამოქალაქო განათლების უზრუნველყოფის ინიციატივას, რომელიც ორიენტირებულია ახალგაზრდა ამომრჩევლებისათვის ინფორმაციის მიწოდებაზე დემოკრატიული არჩევნებისა და არჩევნების გზით ქვეყნის მართვის პროცესში ამომრჩევლის მონაწილეობის მნიშვნელობის საკითხებზე, საქართველოში სახელმწიფო მოწყობისა და არჩევითი ორგანოების ფორმირების წესზე, ელექტორატსა და მის მიერ არჩეულ ინსტიტუციებს შორის ანგარიშვალდებულების პრინციპის შესახებ, არჩევნების პოპულარიზაციასა და სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ზრდის უზრუნველსაყოფად სხვა საკითხებთან დაკავშირებით.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები განხორციელდება ქვეყნის მასშტაბით (თბილისი, კახეთი, ქვემო ქართლი, შიდა ქართლი, მცხეთა-მთიანეთი, სამცხე-ჯავახეთი, იმერეთი, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი, სამეგრელო და ზემო სვანეთი, გურია და აჭარა) 2019 წლის 15 აპრილიდან - 15 ივნისამდე პერიოდში.

As part of the grants competition announced by the Training Center on February 18, 2019, 47 NGOs funded at the decision of the Competition Committee, started the implementation of projects for the following directions:
23 grant project proposals submitted by NGOs were funded at the first direction for Parliamentary By-elections of Georgia, Sakrebulo By-elections and Extraordinary Mayoral Elections May 19, 2019. The awareness-raising will involve informing voters about the importance of citizen participation in governance of the country through elections, as well as legislative mechanisms for exercising electoral rights.
Grant projects will be implemented in Mtatsminda, Marneuli, Zestaponi, Chiatura, Zugdidi, Khulo, Sagarejo, Akhmeta, Adigeni, Tkibuli, Tskaltubo and Ozurgeti election districts, from April 15 to May 15, 2019.
Grant project proposals submitted by 24 NGOs funded under the second direction envisage the initiative oriented at informing young voters about the importance of democratic elections and voter participation in the governance of the country through elections, the rule of state setup and the formation of elective bodies, the principle of accountability between the electorate and elected bodies, promotion of elections and other matters aimed at raising civic responsibility.
Funded grant projects will be implemented throughout the country (Tbilisi, Kakheti, Kvemo Kartli, Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti, Samtskhe-Javakheti, Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, Samegrelo and Zemo Svaneti, Guria and Adjara) during April 15 to June 15, 2019.