2019 წლის 25 ივნისს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტების განხორციელების გრაფიკი
03.10.2019
2019 წლის 25 ივნისს სწავლების ცენტრის მიერ გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 39 ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ მიმართულებაზე: "ამომრჩეველთა განათლება საარჩევნო და სამოქალაქო კულტურის განვითარებისათვის".
კონკურსის გამოცხადება მიზნად ისახავდა ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორის წახალისებას ისეთი პროექტების უზრუნველსაყოფად, რომელიც საზოგადოებაში საარჩევნო და სამოქალაქო კულტურის განვითარებას უკავშირდება და ითვალისწინებს დაფინანსებული ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ საინფორმაციო/სასწავლო პროგრამების განხორციელებას და ამომრჩეველთა ინფორმირებას.
საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულად გამოვლენილ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან კოორდინაციის პირობებში, ასევე უზრუნველყოფილი იქნება კონტრიბუცია საარჩევნო ადმინისტრაციის მხრიდან, რომლის ფარგლებში საოლქო საარჩევნო კომისიების წარმომადგენლები ჩაუტარებენ ტრენინგებს საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულად გამოვლენილი არასამთავრობო ორგანიზაციების საგრანტო პროექტების ბენეფიციარ მოქალაქეებს. აღნიშნული თანამშრომლობა მოქალაქეთა საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებას და მათთვის საარჩევნო პროცესის სახელმძღვანელო პრინციპების თაობაზე დეტალური ინფორმაციის მიწოდებას ემსახურება.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2019 წლის 25 სექტემბრიდან - 25 ნოემბრის პერიოდში განხორციელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.
საგრანტო პროექტებით გათვალისწინებული ღონისძიებების ჩატარების გრაფიკი ეტაპობრივად აისახება ბმულზე. ამასთანავე, გრაფიკში ცვლილებების შეტანის შემთხვევაში მოხდება მისი განახლება.

Schedule of Implementation of Projects Funded Under the Grant Competition Announced On June 25, 2019
03.10.2019
As part of the grants contest announced by the Training Center on June 25, 209, at the decision of the Competition Committee, 29 local NGOs were funded, for the following direction: "Voter Education for the Development of Electoral and Civic Culture".
The Contest is aimed at the motivation of the local NGO sector for implementing the projects aimed at the development of electoral and civic culture in the society and envisages implementation of awareness raising/training programs and voter information.
In coordination with winning NGOs, the Electoral Administration will provide contribution as part of which representatives of DECs will deliver trainings to the beneficiaries of winning NGO’s grant projects. The above-mentioned cooperation is aimed at raising citizens’ electoral awareness and the delivery of information about guiding principles for democratic electoral process.
The funded grant projects will be implemented from September 25 – November 25, 2019, and will cover all regions of Georgia.
The schedule of the events foreseen by the grant projects will be reflected on the link. In case of any changes in the schedule it will be updated immediately.