სამუშაო შეხვედრა შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საკითხებზე
ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრა ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანიამ გახსნა. შეხვედრას როგორც სამუშაო ჯგუფის წევრი სწავლების ცენტრის დირექტორი ნათია ზაალიშვილიც ესწრებოდა.
საარჩევნო ადმინისტრაციის 2020-2023 წლების სტრატეგიული გეგმის პროექტის განხილვა დღევანდელი შეხვედრის მთავარ თემას წარმოადგენდა. 4 წლიანი სტრატეგიული გეგმის პროექტი ცესკოს პრეს-სპიკერმა და საარჩევნო ადმინიტრაციის სტრატეგიული დაგეგმარების გუნდის ხელმძღვანელმა ანა მიქელაძემ წარადგინა.
ცესკოს კოორდინაციის, დაგეგმვისა და ანგარიშგების დეპარტამენტის უფროსმა სოფიო სიჭინავამ ჯგუფის წევრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა საარჩევნო ადმინისტრაციის 2020 წლის სამოქმედო გეგმის პროექტისა და შშმ პირთა მიმართულებით გასათვალისწინებელ საქმიანობებზე. დღევანდელ შეხვედრაზე, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათვის მისაწვდომი საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობის უზრუნველსაყოფად ერთობლივი სამომავლო საქმიანობებიც დაიგეგმა.
ვინაიდან საარჩევნო ადმინისტრაციისთვის მნიშვნელოვანია სამოქალაქო სექტორის ჩართულობა სტრატეგიული და სამოქმედო გეგმების შემუშავების პროცესში, ცესკო იმედოვნებს, რომ მათი მოსაზრებები ხელს შეუწყობს შემუშავებული გეგმების დახვეწას და წარმატებით განხორციელებას.

The meeting of the working group on issues of persons with disabilities (PWDs) was held at the Central Election Commission (CEC). Tamar Zhvania, CEC Chairperson made opening remarks at the meeting. The Director of the Training Centre Natia Zaalishvili attended the meeting as the member of Working Group.
The discussion was centered on the draft Strategic Plan 2020-2023 of Election Administration (EA). Ana Mikeladze, CEC Spokesperson and Head of EA’s Strategic Planning Team presented the draft four-year strategic plan.
Sophio Sitchinava, Head of CEC Coordination, Planning and Reporting Department detailed the group members about the draft strategic plan 2020 of the EA and activities to be implemented concerning PWDs. Future joint activities were also planned at today's meeting to promote the electoral environment accessible to persons with disabilities.
As the involvement of the civil sector in the development of a strategic plan and action plan is important for the election administration, the CEC hopes that their views will help refine and successfully implement the plans.