ცესკოში ეთნიკური უმცირესობების საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის 2020-2023 წლების სტრატეგიული გეგმის პროექტის განხილვა ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) გამართული შეხვედრის მთავარი თემა იყო. ეთნიკური უმცირესობების საკითხებზე მომუშავე მუდმივმოქმედი ჯგუფის შეხვედრა ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანიამ გახსნა. შეხვედრას როგორც სამუშაო ჯგუფის წევრი სწავლების ცენტრის დირექტორი ნათია ზაალიშვილიც ესწრებოდა.
შეხვედრის მონაწილეებს ადმინისტრაციის ოთხწლიანი გეგმის პროექტი ცესკოს პრეს-სპიკერმა და საარჩევნო ადმინისტრაციის სტრატეგიული დაგეგმარების გუნდის ხელმძღვანელმა ანა მიქელაძემ წარუდგინა.
ცესკოს კოორდინაციის, დაგეგმვისა და ანგარიშგების დეპარტამენტის უფროსმა სოფიო სიჭინავამ კი ჯგუფის წევრებს საარჩევნო ადმინისტრაციის 2020 წლის სამოქმედო გეგმის პროექტი გააცნო; მონაწილეებმა დეტალური ინფორმაცია მიიღეს იმ აქტივობების შესახებ, რომლებსაც ადმინისტრაცია ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ ამომრჩეველთა მიმართულებით გეგმავს. ჯგუფის წევრებმა ცესკოს მიერ განხორციელებული აქტივობები და ინიციატივები დადებითად შეაფასეს; შეხვედრის ბოლოს მონაწილეებმა აღნიშნულ აქტივობებთან და საქმიანობებთან დაკავშირებით საკუთარი მოსაზრებები წარმოადგინეს.

Discussion of the draft Strategic Plan 2020-2023 of the Election Administration (EA) of Georgia was the main topic of the meeting held at the Central Election Commission (CEC) of Georgia. Tamar Zhvania, the CEC Chairperson opened the meeting of the Standing Group on Ethnic Minority Issues. The Director of the Training Centre Natia Zaalishvili attended the meeting as the member of Working Group.
Ana Mikeladze, CEC Spokesperson and Head of EA’s Strategic Planning Team presented the draft four-year strategic plan of the administration to the meeting participants.
Sophio Sitchinava, Head of CEC Coordination, Planning, and Reporting Department familiarized the group members with the draft strategic plan 2020 of the EA; participants received detailed information about the activities to be implemented concerning ethnic minority voters. Group members positively assessed activities and initiatives carried out by the CEC; at the end of the meeting, participants expressed their views on the mentioned activities and work.