საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა პროფესიული გადამზადება 2020 წლის 21 ნოემბერს გასამართი საქართველოს პარლამენტის არჩევნების მეორე ტურისთვის - დასწრების სტატისტიკა
20.11.2020
დასახელება: საქართველოს პარლამენტის არჩევნების მეორე ტურისთვის საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა პროფესიული გადამზადება / ინსტრუქტაჟი (I და II ეტაპი)
მიზანი: საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა პროცედურული ცოდნის ამაღლების და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარების  ხელშეწყობა
სამიზნე ჯგუფი: 17 მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში მოქმედი 1923 საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრები, მათ შორის, გამონაკლის შემთხვევაში პენიტენციურ დაწესებულებებში შექმნილი 9 საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრები (ინსტრუქტაჟის I ეტაპი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრების სწავლებას დაეთმო (9 წევრი თითო საუბნო საარჩევნო კომისიიდან, გარდა კომისიის ხელმძღვანელი პირებისა); II ეტაპზე საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირების (კომისიის თავმჯდომარე, თავმჯდომარის მოადგილე, კომისიის მდივანი) ინსტრუქტაჟი განხორციელდა)
განხორციელების პერიოდი: 16 – 19 ნოემბერი, 2020 წელი
განხორციელების ადგილი: 17 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი (მოიცვა 25 მუნიციპალიტეტი)
დასწრების სტატისტიკა: პროფესიული გადამზადების I და II ეტაპზე საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა დასწრების დეტალური სტატისტიკა იხ. ბმულზე.

Title: professional Development/Instructions to Precinct Election Commission Members for the Second Round of the Parliamentary Elections of Georgia (stage I, II)
Goal: to enhance the procedural knowledge of PEC members and facilitate the development of practical skills.
Target group: 1923 PEC members operating in 17 majoritarian districts, including members of 9 precinct election commissions set up in exceptional case/in penitentiary institutions (1st stage of the training was provided to PECs members; (9 members from each PEC, except for PEC leadership); while 2nd stage was dedicated to the instruction of PEC leadership (chairperson, deputy chairperson, secretary).
Implementation period: November 16-19, 2020
Training venue: 17 majoritarian districts (covering 25 municipalities)
Participants statistics: For detailed statistics of attendance of the members of PECs during 1st and 2nd stage of the professional development, follow the Link.