2021 წლის 20 ივლისიდან საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სასერტიფიკაციო გამოცდები იწყება. სერტიფიცირების მიზანია საქართველოს მოქალაქის საარჩევნო კანონმდებლობის ცოდნისა და ზოგადი უნარების დადგენა, შემდგომში საარჩევნო ადმინისტრაციის მაღალკვალიფიციური მოხელეების შერჩევის ხელშეწყობის მიზნით.
გამოცდის ჩაბარების მსურველთა რეგისტრაცია განხორციელდება 2021 წლის 15 ივლისის 10:00 საათიდან 19 ივლისის ჩათვლით, 24:00 საათამდე, დისტანციურად, ელექტრონული ფორმით, შემდეგ მისამართზე: http://registration.cec.gov.ge/
• გამოცდის ჩაბარების მსურველი რეგისტრაციისას შეხედულებისამებრ არჩევს გამოცდაზე გამოცხადების თარიღსა და დროს (საათი).
რეგისტრაციის მიზნით მოქალაქეებს აქვთ შესაძლებლობა მიმართონ სწავლების ცენტრის სასერტიფიკაციო გამოცდის სამდივნოს, 2021 წლის 15 ივლისიდან 19 ივლისის ჩათვლით, მისამართზე: თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანი N138 (ცესკოს შენობა), 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შაბათ - კვირის გარდა. საგამოცდო ცენტრში რეგისტრაციის გასავლელად გამოცდის ჩაბარების მსურველმა უნდა წარადგინოს საქართველოს მოქალაქის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა ან საქართველოს მოქალაქის პასპორტი.
სასერტიფიკაციო გამოცდის მიმდინარეობაზე საჯაროობის უზრუნველყოფის მიზნით, გამოცდაზე დამკვირვებლებად დაიშვებიან აკრედიტირებული ადგილობრივი არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. აკრედიტაციის მიზნით, დაინტერესებულმა ორგანიზაციებმა განცხადებით უნდა მიმართონ სწავლების ცენტრის სასერტიფიკაციო გამოცდის სამდივნოს, 2021 წლის 15 ივლისიდან 19 ივლისის ჩათვლით, მისამართზე: თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანი N138 (ცესკოს შენობა), 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შაბათ - კვირის გარდა. საგამოცდო დარბაზში დაიშვება არა უმეტეს სამი დამკვირვებლისა (ერთი და იმავე ორგანიზაციიდან საგამოცდო დარბაზში დაიშვება მხოლოდ ერთი დამკვირვებელი, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ აკრედიტაცია გაიარა მხოლოდ ერთმა ორგანიზაციამ). აკრედიტირებული დამკვირვებლების რაოდენობის გათვალისწინებით, ჩატარდება წილისყრა საგამოცდო დარბაზში დამკვირვებლების დაშვების რიგითობის განსაზღვრის მიზნით.
გამოცდის მიმდინარეობისას დაცული იქნება პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაცია. პრევენციული ზომებიდან გამომდინარე, გამოცდის ჩაბარების მსურველი, ასევე დამკვირვებელი  გამოცდაზე უნდა გამოცხადდეს სამედიცინო პირბადით.

From July 20, 2021, certification exams of the Election Administration officials will be launched. The goal of certification is to determine the knowledge of electoral legislation and general skills of citizens of Georgia, in order to subsequently select highly qualified election administration officials.
Registration of those willing to take the exam will be performed from July 15, 10:00 am through July 19, 24:00 pm, 2021, electronically, at the following address: http://registration.cec.gov.ge/
Applicants can also apply to the Training Center Certification Exam Secretariat, from July 14 through July 19, 2021, at the following address: Davit Aghmashenebeli Alley, N138 (CEC building) from 10:00 to 18:00, except for weekends). Identification card or a passport of a citizen of Georgia should be presented to the Secretariat in order to register at the exam center.
Representatives of accredited local NGOs and international organizations will be admitted as observers at the Exam Centre for supervising the exam process. For accreditation, interested organizations shall Apply to the Training Centre Certification Exam Secretariat from July 15 through July 19, at the following address: Davit Aghmashenebeli Alley, N138 (CEC building) from 10:00 am to 18:00 pm, except for the weekends. No more than three observers will be admitted to an exam hall (just one observer from the same organization will be allowed to an exam hall, except for the case when just a single organization undergoes accreditation). Depending on the number of accredited observers, casting lots may be held in order to determine the sequence of the admission of observers into the exam hall.
The examinee will be allowed to the certification exam only once, following the date and time indicated on the registration card (it is desirable to be present at the exam centre 10 minutes before the start of the examination). Examinee, who appears at the exam centre in late or does not appear, will be removed from the exam. Identification card or a passport of a citizen of Georgia should be presented at the exam centre by the examinee.
All recommendations related to the pandemic will be followed during the examination process. Due to preventive measures, the examinee as well as the observer must wear medical face mask at the Examination Centre.