ცენტრალური საარჩევნო კომისია საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრებს მიმართავს
ცენტრალური საარჩევნო კომისია და სწავლების ცენტრი მუნიციპალიტეტის ორგანოთა არჩევნების კვალიფიციურად და ჯანმრთელობისთვის უსაფრთხო გარემოში წარმართვის მიზნით აგრძელებს საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგებს.
სასწავლო პროცესი პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაციის დაცვით მიმდინარეობს. ტრენინგების ჩატარების ადგილებზე მონაწილეებისთვის უზრუნველყოფილია სწრაფი ტესტის ჩატარება. აღვნიშნავთ, რომ ეტაპობრივად მიმდინარეობს საარჩევნო კომისიების წევრების ვაქცინაციის პროცესიც.
ამასთან, საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრებისთვის ტრენინგებზე დასწრების ხელშეწყობის მიზნით, ცენტრალური საარჩევნო კომისია საზოგადოებრივი ტრანსპორტის შეზღუდვის პერიოდში, დამატებით უზრუნველყოფს საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრებისთვის, ტრენინგის ყოველ ეტაპზე დასასწრებად ტრანსპორტის მომსახურების ანაზღაურებას.
ცესკო მოუწოდებს საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრებს, გრაფიკის შესაბამისად მიიღონ მონაწილეობა სწავლების ცენტრის მიერ დაგეგმილ ტრენინგებში, რომლის მიზანიც არის საარჩევნო კომისიის მუშაობის ეფექტიანობის ზრდა და პანდემიის პირობებში უსაფრთხო საარჩევნო გარემოს უზრუნველყოფა.
საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრების სწავლებაში აქტიური ჩართულობა უზრუნველყოფს ჩართული მხარეებისა და  ამომრჩევლების მაღალ დონეზე მომსახურებას და  კენჭისყრის პროცესში გამორიცხავს ყველაზე მცირე ხარვეზსაც კი.
საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 12 სექტემბრიდან იწყება IV ეტაპი, რომელიც დაეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელი პირების სწავლებას.
ინტენსიური სასწავლო პროგრამის ფარგლებში ტრენინგი პრაქტიკულ სწავლებაზე დაფუძნებით ჩატარდება, მონაწილეები მიიღებენ დეტალურ ინფორმაციას მათ კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებზე.

The Central Election Commission (CEC) and Training Centre continue training members of precinct election commissions (PECs) to administer municipal elections competently and in a health-safe environment.
The study process is being carried out in line with all pandemic-related recommendations. Rapid diagnostic tests are provided to participants on the spot. It should be also mentioned, that the vaccination process of members of election commissions is being implemented gradually.
To facilitate the attendance of PECs members at the training during the period of restriction of public transport, the CEC additionally provides reimbursement of transport expenses to the PEC members, so they attend each phase of the training.
The CEC calls on PECs members to take part in CEC planned training according to the schedule; as the aim of the training is to increase the efficacy election commission’s work and to ensure a safe electoral environment during the pandemic.
Active engagement of PEC members in the study process ensures serving electoral stakeholders and voters at a high level and excludes even the smallest flaw in the polling process.
According to the concept of the training for PEC members, the 4th phase of training will start on 12 September which will train officials of the PECs.
Within the framework of the intensive training program, the training will be conducted based on practical teaching and participants will receive detailed information about their competence-related topics.