ტრენინგი სპეციალური პენიტენციური სამსახურის პენიტენციურ დაწესებულებებში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიის/სპეციალური ჯგუფის წევრებისთვის - სტატისტიკა - 2021
24.09.2021
დასახელება: ტრენინგი სპეციალური პენიტენციური სამსახურის პენიტენციურ დაწესებულებებში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიის/სპეციალური ჯგუფის წევრებისთვის
მიზანი: სპეციალური პენიტენციური სამსახურის პენიტენციურ დაწესებულებებში მყოფი ამომრჩევლების მუნიციპალიტეტის ორგანოთა 2021 წლის 2 ოქტომბრის არჩევნებში მონაწილეობის უზრუნველყოფა და მათი საყოველთაო საარჩევნო უფლების რეალიზების ხელშეწყობა
სამიზნე ჯგუფი: პენიტენციურ დაწესებულებებში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიების/სპეციალური ჯგუფების წევრები
განხორციელების პერიოდი: 19 - 22 სექტემბერი, 2021 წელი
განხორციელების ადგილი: N10 გლდანის, N20 რუსთავის, N27 მცხეთის, N58 წყალტუბოს, N59 ქუთაისის და N79 ბათუმის საარჩევნო ოლქები
მონაწილეთა სტატისტიკა: ტრენინგში მონაწილეობა მიიღო საუბნო საარჩევნო კომისიის/სპეციალური ჯგუფის 82 წევრმა (91.1%), მათ შორის ქალი - 48 (58.5%), კაცი - 34 (41.5%).

Title: training for the Members of the Precinct Election Commission/Special Group established in the Penitentiary Institutions of the Special Penitentiary Service
Goal: to ensure the participation and realization of the universal suffrage of voters being in the penitentiary institutions of the Special Penitentiary Service for October 2, 2021 Municipal Elections
Target group: members of the Precinct Election Commission/Special Group established in the Penitentiary Institutions of the Special Penitentiary Service
Implementation period: September 19 - 22, 2021
Training venue: N10 Gldani, N20 Rustavi, N27 Mtskheta, N58 Tskaltubo, N59 Kutaisi and N79 Batumi Electoral Districts
Participants’ statistics: 82 members (91.1%) of the Precinct Election Commission/Special Group participated in the training, among them, women – 48 (58.8%), men - 34 (41.5%)