საარჩევნო ადმინისტრაციამ ახალგაზრდებს უმასპინძლა
ცენტრალური საარჩევნო კომისია (ცესკო) საარჩევნო პროცესებში ახალგაზრდების ჩართულობის ხელშეწყობის მიზნით საინფორმაციო შეხვედრებს აგრძელებს. ახალგაზრდების საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების მიზნით ცესკომ მინდობით აღზრდაში მყოფ და ბავშვთა სოფლების ბენეფიციარებს უმასპინძლა.
შეხვედრა ცესკოს თავმჯდომარემ გიორგი კალანდარიშვილმა გახსნა და დეტალურად ისაუბრა ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებაში არჩევნების მნიშვნელობისა და საარჩევნო პროცესის შესახებ. მან საარჩევნო ტექნოლოგიებზეც გაამახვილა ყურადღება და სტუდენტებს გააცნო ინფორმაცია საპილოტე პროექტის შესახებ, რომელიც საარჩევნო პროცესებში ელექტრონული ტექნოლოგიების დანერგვას გულისხმობს. გიორგი კალანდარიშვილის თქმით, მსგავსი ტიპის შეხვედრები მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს ახალგაზრდების  დაინტერესებას და ჩართულობას საარჩევნო პროცესში.
შეხვედრის მეორე ნაწილი იმიტირებულ არჩევნებს დაეთმო. იმიტირებული კენჭისყრა ცესკოს საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ტრენერებმა ჩაატარეს, რომელშიც ახალგაზრდებმა, როგორც ამომრჩევლებმა მიიღეს მონაწილეობა.
შეხვედრა სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოსთან თანამშრომლობით 3 მაისს ცესკოში გაიმართა.

The Central Election Commission (CEC) continues information meetings to promote youth involvement in electoral processes. To raise the electoral awareness of the youth, the CEC hosted beneficiaries of foster care and orphanage villages.
The CEC’s Chairperson Giorgi Kalandarishvili opened the meeting and spoke in detail about the importance of elections in the democratic development of the country and the electoral process. He also focused on electoral technologies and informed students about the pilot project, which involves the introduction of electronic technologies in the electoral process. According to Giorgi Kalandarishvili, such meetings significantly contribute to the interest and involvement of young people in the electoral process.
During the second part of the meeting, a mock election was held. Trainers of CEC’s Training Centre conducted the mock election. Young people as voters took part in the mock election.
The meeting was held in cooperation with The Agency for State Care and Assistance for the (Statutory) Victims of Human Trafficking on May 3 at the CEC.