გამოცდაზე ჯამურად რეგისტრირებული 1689 მოქალაქიდან საგამოცდო ცენტრებში 1266 გამოსაცდელი გამოცხადდა. გამოცდის ჩაბარების შედეგების მიხედვით საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიკატი 1245-მა პირმა მიიღო (ქალი-536; კაცი-709). საგამოცდო ცენტრების მიხედვით დამუშავებული დეტალური სტატისტიკა ხელმისაწვდომია ბმულზე.
საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიცირების გამოცდები, მიმდინარე წლის 29 იანვრიდან 5 თებერვლის ჩათვლით პერიოდში, სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა, საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის საარჩევნო საინფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტთან თანამშრომლობით, განახორციელა.
19 თებერვლიდან გათვალისწინებულია საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა სერტიფიცირების გამოცდების ჩატარება (რეგისტრაციის წესი და გამოცდის შესახებ სხვა დეტალური ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე).

Out of a total of 1689 citizens registered for the exam, 1266 examinees appeared in the exam centers. According to the results of passing the exam, 1245 persons received the certificate of PEC members (536 - women; 709 - man). Detailed statistics processed according to exam centers are available at the link (information is available in Georgian).
The examination process was monitored by a local non-governmental organization: International Society for Fair Elections and Democracy - with 8 observers.
In the period from January 29 to February 5 of this year, the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training conducted the certification exams for the Precinct Election Commission head officials in cooperation with the Department of Information Technology of Central Election Commission of Georgia.
From February 19, it is planned to hold certification exams for the members of precinct election commission (registration rules and other detailed information about the exam can be found at the link).