საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება
საგამოცდო ცენტრები საქართველოს 11 მუნიციპალიტეტში ფუნქციონირებს და მოქალაქეებს გამოცდის ჩასაბარებლად შერჩეულ ლოკაციებზე მომსახურებას სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული გამოცდის სამდივნოების წევრები გაუწევენ.
საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სერტიფიცირების გამოცდის ჩაბარების სურვილი, რეგისტრაციის შედეგების მიხედვით, 796-მა მოქალაქემ (ქალი-567; კაცი-229) დააფიქსირა (საგამოცდო ცენტრების მიხედვით რეგისტრირებულ გამოსაცდელთა რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე).
სერტიფიცირების პროცესში უცვლელი ფორმით გამოიყენება ცესკოს განკარგულებით დამტკიცებული საგამოცდო ტესტები, რომლებიც მომზადებულია სწავლების ცენტრის მიერ და მიზნად ისახავს საქართველოს მოქალაქის საარჩევნო კანონმდებლობის ცოდნის დადგენას (გასაჯაროებული საკითხები გამოცდაზე უცვლელი ფორმით გამოიყენება).

From August 12, 2024, certification exams of the Election Administration officials will be launched.
Examination centers are operating in 11 municipalities of the country and the members of the exam secretariat retrained by the Training Centre will provide services to the citizens at the locations selected for passing the exam.
According to the results of registration, 796 citizens (women-567; men-229) expressed willingness to pass the exam of Election Administration Officials, (information about the number of examinees registered according to examination centers is available at the link (in Georgian)).
In the certification process, the exam tests approved by the CEC Decree, are used in an unchanged form, which are prepared by the Training Centre and aim to determine the knowledge of election legislation of the Georgian citizens (publicized issues are used in the exam in an unchanged form).