საარჩევნო სასწავლო ორგანიზაციების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზენტაცია და ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება
2015 წლის 25 თებერვალს საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის, საარჩევნო სისტემების განვითარების რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის და საპარლამენტო სწავლებების საერთაშორისო ცენტრის (ICPS) მიერ ინიცირებული საარჩევნო სასწავლო ორგანიზაციების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზენტაცია გაიმართა.
პრეზენტაციაზე ცესკოს, სწავლების ცენტრსა და ICPS-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რაც მიზნად ისახავს ასოციაციის განვითარების ხელშეწყობას.
მემორანდუმს შემოუერთდნენ მექსიკის ფედერალური სასამართლოს საარჩევნო ტრიბუნალი და რუმინეთის მუდმივმოქმედი საარჩევნო ორგანო.

On February 25, 2015 a presentation of International Association of Election Training Center was held. The initiative was developed by the Central Election Commission of Georgia, Centre for Electoral Systems Development, reforms and Trainings and International Centre for Electoral Studies (ICPS).
At the meeting the memorandum of mutual cooperation was signed between the CEC, Training Centre and ICPS aiming at supporting the development of the association.
Electoral Tribunal of the Federal Judiciary of Mexico and Permanent Electoral Authority of Romania have also joined the Memorandum.