2015 წელს სწავლების ცენტრი გამჭვირვალე ორგანიზაციად დასახელდა
საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის 100 პროცენტიანი უზრუნველყოფისთვის საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრს სპეციალური სიგელი გადაეცა. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) დირექტორმა გიორგი კლდიაშვილმა სიგელი ცესკოს თავმჯდომარეს თამარ ჟვანიას და სწავლების ცენტრის დირექტორს ნათია ზაალიშვილს პირადად გადასცა.
აღსანიშნავია, რომ გამჭვირვალობა სწავლების ცენტრის საქმიანობის სახელმძღვანელო პრინციპია, რომელსაც მტკიცედ წლების მანძილზე იცავს. 2011 წელსაც სწავლების ცენტრი აღიარებულ იქნა გამჭვირვალე ორგანიზაციად და მომავალშიც უზრუნველყოფს ნებისმიერი დაინტერესებული პირისთვის საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობას და საკუთარი საქმიანობის ღიაობას.

The Training Center recognized as a transparent organization in 2015
The Central Election Commission of Georgia and the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training received a special certificate, in recognition for ensuring 100 percent access to public information. Giorgi Kldiashvili, Director of the Institute for the Development of Freedom of Information (IDFI), has personally granted the award to Tamar Zhvania, CEC Chair, and to Natia Zaalishvili, Training Center Director.
It should be noted that transparency is a guiding principle for the Training Center, and has been steadily following this principle for years. The Training Center was recognized a transparent organization back in 2011 too, and it will continue ensuring access to public information for any stakeholder, and openness of its operations in the future as well.