ცესკომ და სწავლების ცენტრმა სტუდენტებისათვის ღია კარის დღე მოაწყო
22 იანვარს, ცესკოში მოეწო ღია კარის დღე სტუდენტებისთვის, რომლებიც საარჩევნო სამართლის დარგში, იურიდიული კლინიკის ფორმატში, სემესტრულ სწავლებას გადიან ცესკოს სწავლების ცენტრში.
სტუდენტები პირადად შეხვდნენ ცესკოს თავმჯდომარეს და ისაუბრეს არჩევნებთან დაკავშირებულ მათთვის საინტერესო საკითხებზე, შეხვდნენ ცესკოს სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებს, გაეცნენ საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობას და იმ სიახლეებს, რომლებიც საარჩევნო გარემოს გაუმჯობესების მიზნით ინერგება.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის - კავკასიის სამართლის სკოლისა და ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებმა. ცესკო და სწავლების ცენტრი პერიოდულად მართავს მსგავს შეხვედრებს ახალგაზრდებთან, რომლის მიზანია საარჩევნო კულტურის განვითრებისა და სამოქალაქო ცნობიერების  ამაღლების ხელშეწყობა.

On January 22, Open House was organized at the CEC for the students undergoing semestral teaching in electoral law in the format of the Law Clinic at the CEC Training Center.
The students met the CEC Chair and talked about election-related issues of interest to them, met with the heads of CEC units, learned about the activities of the Election Administration and the novelties being introduced for the improvement of electoral environment.
Law students from the Caucasus University - Caucasus Law School and Iv. Javakhishvili Tbilisi State University took part in the activity. The CEC and the Training center hold such meetings with youth on a periodic basis. The goal of such meetings is to promote the development of electoral culture and raise civic awareness.