საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ ამომრჩევლებთან გარდაბნის მუნიციპალიტეტში
25.01.2016
მიმდინარე წლის 25 და 26 იანვარს, ცესკოსა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები მართავენ საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრებს გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუღანლოსა და კალინინოში მცხოვრებ ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ ამომრჩევლებთან.
ღონისძიების მიზანია 2016 წლის 28 იანვრის გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგებლის რიგგარეშე არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა ინფორმირების უზრუნველყოფა კენჭისყრის პროცედურებისა და ამომრჩევლის როლის მნიშვნელობის საკითხებზე. შეხვედრის ფორმატში მოეწყობა იმიტირებული კენჭისყრის პროცესი, გავრცელდება საინფორმაციო ფლაერები - „ამომრჩევლის სამახსოვრო“ და ნაჩვენები იქნა სასწავლო ფილმი „კენჭისყრის დღის პროცედურები“ (ეთნიკურ უმცირესობათა ენაზე სუბტიტრებით).

On January 25 and 26, 2016, the representatives of the CEC and the Training Center are holding awareness raising meetings with the ethnic minority electorate residing in Gardabani Municipality Villages Mughanlo and Kalinino.
The goal of the activity is to ensure awareness of voters for the January 28, 2016 Gardabani Municipality Chief Executive Officer Special Elections around polling procedures and the importance of the role of voters. As part of the meeting format mock polling process will be organized, awareness-raising flyers – instruction booklets for voters will be distributed and a training film – Polling Day Procedures (with subtitles on ethnic minority language) will be shown.