სწავლების ცენტრმა საინფორმაციო-სასწავლო პროექტისთვის „არჩევნები და ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ ტრენერთა (ToT) მომზადება დაიწყო. 27 მარტიდან 31 მარტის ჩათვლით, თბილისში, 50 ტრენერი საჭირო გადამზადებას გაივლის, რომლებიც შემდგომ სასწავლო პროექტს განახორციელებენ 21 მუნიციპალიტეტში განლაგებულ 73 საჯარო სკოლის XI-XII კლასის მოსწავლეებისათვის.
საჯარო სკოლებში საპილოტე პროექტს ცესკო და სწავლების ცენტრი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.

The Training Center has launched the Training of Trainers (ToT) for the awareness-raising-training project Elections and Young Voters. From March 27 through March 31, 50 trainers will undergo necessary retraining in Tbilisi; next, the training project will be implemented for 11-12th grade students of 73 public schools located at 21 municipalities.
Follow the link (available in Georgian) to view the concept of Elections and Young Voters, the awareness-raising-training course developed by the Training Center.