2018 წლის 28 აპრილს №54 მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში გასამართი საქართველოს პარლამენტის შუალედური არჩევნებისთვის შემუშავებული საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, მიმდინარე წლის 16 – 17 აპრილს განხორციელდა საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა III ეტაპის ტრენინგები, რომელიც დაეთმო საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირების - კომისიის თავმჯდომარის, თავმჯდომარის მოადგილისა და კომისიის მდივნის სწავლებას.
ტრენინგების ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ შემდეგ სასწავლო მოდულებს:
საარჩევნო ადმინისტრაციის წევრთა პროცედურული ცოდნის ამაღლების ხელშეწყობის მიზნით, ტრენინგი ჩატარდა კომბინირებული მეთოდოლოგიის გამოყენებით.
ტრენინგი გაიარა 60 საუბნო საარჩევნო კომისიის 180  ხელმძღვანელმა პირებმა, მათ შორის კაცი - 55, ქალი - 125. დეტალური ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე.

According to the concept of trainings developed for April 28, 2018 Parliamentary By-Elections in №54 Majoritarian Election District, 3rd stage of trainings for the  members of precinct election commissions was held in the period of April 16 – 17, 2018. Head officials of precinct election commissions (chair, deputy chair and commission secretary) took the training.
Participants became aware to the following key training modules:
• authorities of head officials of precinct election commissions (including working with electoral documentation, rule of drawing up a summarizing protocol);
• security of elections.
To facilitate the enhancement of procedural knowledge of members of the Electoral Administration, the trainings were delivered using a hybrid methodology.