ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს უნივერსიტეტები შეუერთდნენ
მიმდინარე წლის 25 ივნისს, 15  საათზე, სასტუმრო ”ქორთიარდ მარიოტში” გაიმართა შეხვედრა, რომლის ფარგლებშიც თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტი, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი და საქართველოს უნივერსიტეტი შეუერთდნენ  2010 წლის 28 სექტემბერს ცენტრალური საარჩევნო კომისიას, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრსა და საქართველოში აკრედიტებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის გაფორმებულ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ითვალისწინებს პარტნიორ უნივერსტეტებში ჟურნალისტიკის, იურიდიული და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტებზე საარჩევნო სამართლის კურსის დანერგვას, სტუდენტების  სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებასა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებას.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ცენტრალური საარჩევნო კომისიისა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები, საქართველოში აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების რექტორები, იურიდიული და ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის დეკანები და  ადგილობრივი საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე  პარტნიორი  უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების რექტორებმა ცესკოს და სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელობასთან ერთად 2011-2012 სასწავლო წელს მიმდინარე სწავლების კურსის შედეგები შეაჯამეს. ასევე მოხდა ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის იმ სტუდენტების მიერ მომზადებული ვიდეორგოლების ჩვენება, რომლებიც საარჩევნო კურსში იყვნენ ჩართულები. ხოლო სწავლების ცენტრთან არსებული იურიდიული კლინიკის სტუდენტებს კურსის წარმატებით დასრულების სერტიფიკატები ცესკოს თავმჯდომარემ ბატონმა ზურაბ ხარატიშვილმა  და სწავლების ცენტრის დირექტორმა ქალბატონმა ნათია ზაალიშვილმა გადასცეს.

On June 25 of current year, at 15:00 p.m., meeting was held at “Courtyard Marriott”, where Tbilisi Open University, Caucasus International University and University of Georgia joined Cooperation Memorandum concluded between the Central Election Commission, Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and higher accredited institutions of Georgia.
Cooperation Memorandum covers introduction of election law course at the faculties of Journalism, Law and Social Sciences of partner universities, improving of civil awareness of the students and development of practical skills.
Representatives of the Central Election Commission and Training Center, rectors of higher educational institutions accredited in Georgia and deans of the law and journalism faculties and representatives of local international organizations attended the meeting.
Rectors of partner higher educational institutions, together with management of the CEC and Training Center summed up 2011-2012 academic year, at the meeting. Also, videos were presented, prepared by those students of journalism faculty, participating in election course. Chairman of the CEC Zurab Kharatishvili and Director of the Training Center Ms.  Natia Zaalishvili awarded the law clinic students of Training Center Certificates for successful achievements.