ინფორმაცია სასერტიფიკაციო გამოცდის ჩაბარების მსურველთათვის
2019 წლის 25 ნოემბრიდან საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სასერტიფიკაციო გამოცდები იწყება. სერტიფიცირების მიზანია საქართველოს მოქალაქის საარჩევნო კანონმდებლობის ცოდნისა და ზოგადი უნარების დადგენა, შემდგომში საარჩევნო ადმინისტრაციის მაღალკვალიფიციური მოხელეების შერჩევის მიზნით.
აღსანიშნავია, რომ დღემდე სასერტიფიკაციო გამოცდები ტარდებოდა თბილისში მოქმედ საგამოცდო ცენტრში, წელს კი სერვისის გაუმჯობესების მიზნით დამატებით გაიხსნა ახალი საგამოცდო ცენტრი ქუთაისში. მოქალაქეებს ექნებათ შესაძლებლობა გამოცდის ჩაბარების ადგილად, სურვილისამებრ, შეარჩიონ თბილისის ან ქუთაისის საგამოცდო ცენტრი.
გამოცდის ჩაბარების მსურველთა ელექტრონული ფორმით დისტანციური რეგისტრაცია განხორციელდება 2019 წლის 4 ნოემბრიდან 17 ნოემბრის ჩათვლით პერიოდში. ელექტრონული სარეგისტრაციო პროგრამა გააქტიურდება 4 ნოემბრის 10:00 საათიდან სწავლების ცენტრის ვებ-გვერდზე.
რეგისტრაციის მიზნით მოქალაქეებს აგრეთვე  ექნებათ შესაძლებლობა მიმართონ სერტიფიცირების საგამოცდო ცენტრებს, 2019 წლის 4 ნოემბრიდან 17 ნოემბრის ჩათვლით, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შაბათ - კვირის და უქმე დღეების გარდა, შემდეგ მისამართებზე:
• ქ. თბილისი, აღმაშენებლის ხეივანი, მე-13 კმ. (ცენტრალური საარჩევნო კომისიის ადმინისტრაციული შენობა);
• ქ. ქუთაისი, ჭავჭავაძის გამზირი N31. (N59 ქუთაისის საოლქო საარჩევნო კომისიის ადმინისტრაციული შენობა).
საგამოცდო ცენტრებში რეგისტრაციის გასავლელად გამოცდის ჩაბარების მსურველმა უნდა წარადგინოს საქართველოს მოქალაქის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა ან საქართველოს მოქალაქის პასპორტი.

Certification exams of the Election Administration officers will commence from November 25, 2019. The goal of the certification is to determine the familiarity of the citizens of Georgia with electoral legislation and their general skills, in order to subsequently select highly qualified Election Administration officers.
It should be noted that before, certification exams were held at the exam center in Tbilisi; while, starting from this year, an additional examination center was opened in Kutaisi. The citizens will be able to be able to opt for the Tbilisi or Kutaisi exam center.
Certification exams are provided by LEPL Electoral Systems Development, Reforms and Training Center (Training Center).
Distant e-registration of applicants for an exam will take place from November 4 through November 17, 2019. E-registration program will become active from 10:00 am, November 4, on the Training Center website.
For registration, citizens can also apply to the Certification Exam Centers, from November 4 through November 17, 2019, from 10:00 am to 18:00 pm, except for weekends and holidays, at the following addresses:
For registration at the Exam Centers, applicants should present an ID or a passport of a Georgian citizen.