საერთაშორისო პროგრამა საარჩევნო ლიდერობის საკითხებზე
9-11 მარტს, ცენტრალური საარჩევნო კომისიის და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებმა საარჩევნო ლიდერობის საკითხებზე („Electoral Leadership – iEXCEL“) საერთაშორისო საინფორმაციო ხასიათის პროგრამაში მიიღეს მონაწილეობა.
საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მიერ ორგანიზებული სამდღიანი ღონისძიება საქართველოში ბრიტანეთის საელჩოს მხარდაჭერით განხორციელდა. IFES-ის საერთაშორისო ექსპერტებმა შეხვედრები დისტანციურ ფორმატში ჩაატარეს, რომლის ფარგლებშიც ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები განიხილეს, როგორიცაა: მიდგომები ეფექტური საარჩევნო ლიდერობისთვის, კრიზისების პრევენცია,  რისკების მართვა.
სამუშაო შეხვედრებში ცესკოს თავმჯდომარე, თავმჯდომარის მოადგილე, წევრები, პრეს-სპიკერი, ცესკოს სტრუქტურული ერთეულებისა და სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელები მონაწილეობდნენ.

International Training on Electoral Leadership
Representatives of the Central Election Commission (CEC) and the Training Centre took part in the training on Electoral Leadership („Electoral Leadership  - iEXCEL”) arranged during the period of March 9-11.
Three-day training organized by the International Foundation for Electoral Systems (IFES) was supported by the British Embassy in Georgia. The training, which was conducted remotely by IFES international experts, discussed important issues such as approaches of the effective electoral leadership, crisis prevention, risk management.
The CEC Chairperson, Deputy Chairperson, CEC members, spokesperson, heads of CEC structural units and the Training Centre participated in the working meetings.