შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის შეხვედრა
ენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე, რომელიც ცესკოს თავმჯდომარე გიორგი კალანდარიშვილმა გახსნა მხარდაჭერის მიმღები პირებისთვის საარჩევნო დოკუმენტაციისა და საინფორმაციო მასალების მისაწვდომობის მნიშვნელობაზე იმსჯელეს.
ცესკოს თავმჯდომარემ შეხვედრის მონაწილეებს მიმდინარე საარჩევნო რეფორმაზე და ამ კუთხით დაგეგმილ სიახლეებზეც მიაწოდა ინფორმაცია. გიორგი კალანდარიშვილის განცხადებით, საარჩევნო ადმინისტრაცია ორიენტირებულია იმაზე, რომ უზრუნველყოს ყველა ამომრჩევლისთვის თანაბარი პირობების და შესაფერისი საარჩევნო გარემოს შექმნა.
ცესკოს კოორდინაციის, დაგეგმვისა და ანგარიშგების დეპარტამენტის უფროსმა, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის ხელმძღვანელმა, სოფიო სიჭინავამ კი ჯგუფის წევრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა საარჩევნო ადმინისტრაციის მიერ მიმდინარე წელს განხორციელებული საქმიანობისა და სწავლების ცენტრის სასწავლო-საინფორმაციო პროგრამების შესახებ.
შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის  სამუშაო შეხვედრა, 7 ოქტომბერს ცესკოში გაიმართა.

A Meeting of the Working Group on Issues of Persons with Disabilities (PWDs) was held at the Central Election Commission (CEC). Giorgi Kalandarishvili, CEC Chair opened the meeting which centered on the importance of the accessibility of electoral documentation and information materials to beneficiaries of support.
The CEC Chair informed meeting participants on electoral reform and novelties planned in this regard. The election administration is oriented on creating equal conditions and a proper electoral environment for all voters, according to Giorgi Kalandarishvili.
Sophio Sitchinava, Head of CEC’s Coordination, Planning, and Reporting Department as well as Working Group on Issues of Persons with Disabilities, detailed group members on activities implemented in this regard throughout the year, also educational-information programs implemented by the Training Centre.