2023 წლის 25 ოქტომბრიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სასერტიფიკაციო გამოცდების მეორე ეტაპი იწყება.
საგამოცდო ცენტრები საქართველოს 10 მუნიციპალიტეტში ფუნქციონირებს და მოქალაქეებს გამოცდის ჩასაბარებლად შერჩეულ ლოკაციებზე მომსახურებას სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული გამოცდის სამდივნოების წევრები გაუწევენ.
საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სასერტიფიკაციო გამოცდის ჩაბარების სურვილი, რეგისტრაციის შედეგების მიხედვით, 4430-მა მოქალაქემ დააფიქსირა, რაც, გამოცდაზე ჯამურად მისაღებ მონაწილეთა ადგილების რაოდენობის გათვალისწინებით 87%-ს შეადგენს (საგამოცდო ცენტრების მიხედვით რეგისტრირებულ გამოსაცდელთა რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე).
გამოსაცდელი სასერტიფიკაციო გამოცდაზე დაიშვება მხოლოდ ერთხელ, სარეგისტრაციო ბარათში მითითებული საგამოცდო ცენტრის მიხედვით, საგამოცდო თარიღისა და დროის დაცვით.

On October 25, 2023 second stage of certification exams of Precinct Election Commission (PEC) head officials is launched.
Examination centers are operating in 10 municipalities of the country and the members of the exam secretariat trained by the Training Centre will provide services to the citizens at the locations selected for passing the exam.
According to the results of registration, 4430 citizens express willingness to pass the exam of PECs’ head officials, which, taking into account the number of places available for the exam, is 87% (information about the number of examinees registered according to examination centers is available at the link (in Georgian)).