2024 წლის 29 იანვრიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება. პროცესის ორგანიზება-ჩატარებას სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი (სწავლების ცენტრი) უზრუნველყოფს.
გამოცდაში მონაწილეობის მსურველებს რეგისტრაციის გავლა შეუძლია დისტანციურად 24 საათიან რეჟიმში, 2024 წლის 17 იანვრის 10:00 საათიდან 23 იანვრის 24:00 საათამდე, ვებ-გვერდზე: https://registration.cec.gov.ge/  (ვებ-გვერდზე განთავსებულია რეგისტრაციის  ინსტრუქცია).
რეგისტრაციის მიზნით, დაინტერესებულ პირებს ასევე შეუძლიათ მიმართონ გამოცდის სამდივნოებს, 2024 წლის 17 იანვრიდან 23 იანვრის პერიოდში, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, უქმე დღეების და შაბათ - კვირის გარდა (გამოცდის სამდივნოების მისამართები მოცემულია ბმულზე). მოქალაქემ თან უნდა იქონიოს საქართველოს მოქალაქის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა ან საქართველოს მოქალაქის პასპორტი.
გამოცდები 2024 წლის 29 იანვრიდან იწყება. მოქალაქეს გამოცდის ჩაბარება შეუძლია საქართველოს მასშტაბით გახსნილ 8 საგამოცდო ცენტრში: თელავი, ბოლნისი, მარნეული, გარდაბანი, თეთრიწყარო, ახალციხე, ახალქალაქი, ნინოწმინდა (საგამოცდო ცენტრების მისამართები და მისაღებ მონაწილეთა ადგილების რაოდენობა მოცემულია ბმულზე).
ტესტები  ხელმისაწვდომია ცესკოსა და სწავლების ცენტრის ვებ-გვერდებზე, შემდეგ ბმულებზე:
• საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიცირების საგამოცდო ტესტები
აუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სასერტიფიკაციო გამოცდები იწყება საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სასერტიფიკაციო გამოცდები იწყება (AZR) საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სასერტიფიკაციო გამოცდები იწყება (ARM)

From January 29, 2024, the certification exams for the head officials of the Precinct Election Commissions (PEC) will begin. LEPL Centre for Electoral Systems Development, Reforms and Training (the Training Centre) will provide the organization and conduction of the process.
Those willing to take the exam can register remotely, in a 24-hour mode, from January 17, 2024 10:00am through January 23, 24:00pm, 2024, at the website https://registration.cec.gov.ge/ (registration instructions are posted on the website).
Applicants can also apply to the certification exam secretariats, in the period of January 17 - 23, from 10:00am to 18:00pm, except for the weekends and holidays (the addresses of the exam secretariats are given in the link - available in Georgian).
Exams start from January 29, 2024. A citizen can take the exam at one of the exam centers operating in 8 municipalities - Telavi, Bolnisi, Marneuli, Gardabani, Tetritskharo, Akhaltsikhe, Akhalkalaki, Ninotsminda (addresses of examination centers and the number of seats for admitted participants are given on the link - available in Georgian).
• examination tests for the certification of PECs’ head officials
• examination tests for the certification of PECs’ head officials (ARM)
• examination tests for the certification of PECs’ head officials (AZR)
The Certification Exams of the Precinct Election Commissions’ Head Officials Begins The Certification Exams of the Precinct Election Commissions’ Head Officials Begins (AZR) The Certification Exams of the Precinct Election Commissions’ Head Officials Begins (ARM)