საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება
2024 წლის 19 თებერვლიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება. პროცესის ორგანიზება-ჩატარებას სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი (სწავლების ცენტრი) უზრუნველყოფს.
გამოცდაში მონაწილეობის მსურველებს რეგისტრაციის გავლა შეუძლიათ დისტანციურად 24 საათიან რეჟიმში, 2024 წლის 08 თებერვლის 10:00 საათიდან 14 თებერვლის 24:00 საათამდე, ვებ-გვერდზე: https://registration.cec.gov.ge/  (ვებ-გვერდზე განთავსებულია რეგისტრაციის  ინსტრუქცია).
რეგისტრაციის მიზნით, დაინტერესებულ პირებს ასევე შეუძლიათ მიმართონ გამოცდის სამდივნოებს, 2024 წლის 08 თებერვლიდან 14 თებერვლის პერიოდში, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შაბათ - კვირის გარდა (გამოცდის სამდივნოების მისამართები მოცემულია ბმულზე). მოქალაქემ თან უნდა იქონიოს საქართველოს მოქალაქის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა ან საქართველოს მოქალაქის პასპორტი.
გამოცდები 2024 წლის 19 თებერვლიდან იწყება. მოქალაქეს გამოცდის ჩაბარება შეუძლია საქართველოს მასშტაბით გახსნილ 8 საგამოცდო ცენტრში: თელავი, ბოლნისი, მარნეული, გარდაბანი, თეთრიწყარო, ახალციხე, ახალქალაქი, ნინოწმინდა (საგამოცდო ცენტრების მისამართები და მისაღებ მონაწილეთა ადგილების რაოდენობა მოცემულია ბმულზე).
2024 წლის 19 თებერვლიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება 2024 წლის 19 თებერვლიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება (სომხურ ენაზე) 2024 წლის 19 თებერვლიდან საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები იწყება (აზერბაიჯანულ ენაზე)

From February 19, 2024, the certification exams for the members of the Precinct Election Commissions (PEC) will begin. LEPL Centre for Electoral Systems Development, Reforms and Training (the Training Centre) will provide the organization and conduction of the process.
Those willing to take the exam can register remotely, in a 24-hour mode, from February 08, 2024 10:00am through February 14, 24:00pm, 2024, at the website https://registration.cec.gov.ge/ (registration instructions are posted on the website).
Applicants can also apply to the certification exam secretariats, in the period of February 08 - 14, from 10:00am to 18:00pm, except for the weekends (the addresses of the exam secretariats are given in the link - available in Georgian).
Exams start from February 19, 2024. A citizen can take the exam at one of the exam centers operating in 8 municipalities - Telavi, Bolnisi, Marneuli, Gardabani, Tetritskharo, Akhaltsikhe, Akhalkalaki, Ninotsminda (addresses of examination centers and the number of seats for admitted participants are given on the link - available in Georgian).
From February 19, 2024, the certification exams for the members of the Precinct Election Commissions (PEC) will begin From February 19, 2024, the certification exams for the members of the Precinct Election Commissions (PEC) will begin (ARM) From February 19, 2024, the certification exams for the members of the Precinct Election Commissions (PEC) will begin (AZR)