საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელის სერტიფიცირების გამოცდის ჩაბარების მსურველთა რეგისტრაცია დასრულდა. სარეგისტრაციო პროცესი 2024 წლის 7-13 მარტის ჩათვლით პერიოდში განხორციელდა, როგორც დისტანციურად (ელექტრონული ფორმით), ისე საქართველოს მასშტაბით 11 მუნიციპალიტეტში მოქალაქეთა მომსახურების მიზნებისთვის შექმნილი სამდივნოების მეშვეობით.
გამოცდის ჩაბარების სურვილი, რეგისტრაციის შედეგების მიხედვით 970-მა მოქალაქემ დააფიქსირა (ქალი-666; კაცი-304), რაც, გამოცდაზე ჯამურად მისაღებ მონაწილეთა ადგილების რაოდენობის გათვალისწინებით 22%-ს შეადგენს (საგამოცდო ცენტრების მიხედვით რეგისტრირებულ გამოსაცდელთა რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე).
საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სერტიფიცირების გამოცდები 22-27 მარტს განხორციელდება.
საგამოცდო ცენტრებში გამოცდის მიმდინარეობაზე დაკვირვების მიზნით დარეგისტრირდა ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაცია: ააიპ საზოგადოებრივი ინიციატივების ასოციაცია - 2 დამკვირვებლით.

Registration of the applicants for the certification exams of election administration officials was finished. The registration process was carried out through the period of March 7-13, 2024, both remotely (in electronic form) and through the exam secretariats created for serving citizens and operating in 11 municipalities throughout Georgia
According to the results of registration, the number of those willing to pass the exam is 970 (women – 666; men - 304), which taking into account the number of places available for the exam, is 22% (information about the number of examinees registered according to examination centers is available at the link (in Georgian)).
Certification exams for election administration officials will be held on March 22-27.
A local non-governmental organization was registered in order to observe the process of the exam in the examination centers: Civic Initiatives Association - with 2 observers.